Šlágr kola nebo holomajzna?

Přišel druhý domácí zápas divizní soutěže. Na zápas jsem dorazil v 17:40 a začal fandit našemu otevírákovy domácích zápasu „předsedovi.“ Jelikož to náš Jarda Dryák nemá tak jednoduchý, pač kuželna je chladná a nejsou kuželky tak rozehřátý tak hodil 389. Soupeř se též trápil na naší historické kuželně a hodil taky shodný počet – remíza.

Jako druhý v naší nejlepší sestavě nastoupil náš kapitán Petr Seidl. Celou dobu se na dráze trápil a na konec hodil o kuželku víc než předseda, 390. Soupeř na něj hodil jen 379 a zápas se tedy otáčí na naší stranu.

Třetí v naší sestavě nastoupil rychlík Tomáš Dodo Doležal a jako správný domácí hráč hodil jako první 416. Soupeř na něj hodil 394. Tomáš navýšil vedení v zápase o 22 kuželek. Jen pro upozornění zápas na drahách se hraje 2× 20 minut, ale Tomáš to zvládá za 2× 15 minut.

Čtvrtý v naší domácí sestavě nastupil Franta Rusin – já, čurda zápasu. Tušil jsem, že to nebude žádný zázrak. Dopadlo dle mého očekávání, jen 373. Soupeř na mě hodil 395 a stahnul pár kuželek na stranu hostů.

Jako pátý nastoupil náš cestovatel Emil Holub alias Marek Šveda. Jelikož je to momentálně náš nejlepší hráč (Áčka), tak hodil 427. Soupeř na něj hodil 400. Mára dohnal mou ztrátu. Před posledním hráčem jsme tedy drželi náskok.

Náším zavírákem sestavy je tradičně Dan Veselý. Jelikož měl Dan jen malej náskok, brnkal soupeři na nervy, ale nakonec hodil 396 – soupeř 404. Vítězství celého zápasu je tak na naší straně. Tradičně jsme si zařvali „Záááááááás dváááááá bodyýýýýýý.“

Proč jsem napsal šlágr kola nebo holomajzna? Jelikož to byl zápas boj o první flek tak se to divákům asi moc nelíbilo. S celkovým počtem to skončilo 2391 : 2361.